Spoločnosť Váhostav-SK vlastnená Jurajom Širokým má smerovať na predaj. Informáciu o možnom predaji jednej z posledných veľkých investícii J. Širokého priniesol Denník E

„Spoločnosť Váhostav-SK už dlhodobejšie eviduje záujem investorov o získanie strategického podielu v našej spoločnosti. Momentálne prebiehajú rokovania s viacerými spoločnosťami, ale v tejto fáze nevidíme dôvod zdieľať informácie z týchto rokovaní so širokou verejnosťou,“ uviedol pre Denník E generálny riaditeľ Váhostavu Ivan Kimlička.

poklepanie základný kameň Ján Kato  Ján Počiatek   Juraj Blanár
Neprehliadnite

Polícia obvinila bývalého generálneho riaditeľa Váhostavu. Pôvodne vyšetrovala troch ľudí

Jedným z prominentných záujemcov má byť česká stavebná firma Geosan Group, ktorú pred tridsiatimi rokmi založil český developer Luděk Kostka.

V akej finančnej kondícii sa predáva Váhostav však nie je známe. Firma naďalej nezverejnila finančné výsledky za predošlý rok. Denník E predpokladá, že koronakríza stavebníctvo nijako dramaticky nezasiahla a v samotná spoločnosť mala po v posledných rokoch celkom dobré výsledky. Pred dvomi rokmi však vykázal podnik menší zisk 287-tisíc eur, a to pri tržbách 74 miliónov eur.