Koaličná strana Za ľudí bude na svojom utorkovom večernom predsedníctve riešiť okresné štruktúry strany. Povedal to podpredseda strany a Národnej rady (NR) SR Juraj Šeliga.

„O tomto sú predsedníctva, aby mohli prebehnúť aj okresné, aj krajské snemy, aby na konci dňa mohol byť veľký snem, kde budeme hovoriť o budúcnosti strany Za ľudí," povedal J. Šeliga.

Na snímke riaditeľka Potravinárskej komory Slovenska (PKS) Jarmila Halgašová na tlačovej konferencii na tému: Prezentácia prieskumov agentúry GfK Slovakia zrealizovaných pre PKS, 3. mája 2016 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

SaS: Zákaz nedeľného predaja nie je na programe dňa, SR si ho nemôže dovoliť

V súvislosti so súčasným predsedom strany Andrejom Kiskom poznamenal, že sú v intenzívnom kontakte. To, či bude v politike pokračovať a ostane vo vedení strany, J. Šeliga povedať nechcel. "Nebudem hovoriť jeho hovorcu, on sám sa musí vyjadriť k tejto veci," dodal.

Snem strany by sa mal konať koncom júla alebo začiatkom augusta, o definitívnom termíne rozhodne predsedníctvo. Na sneme sa má riešiť aj otázka lídra strany. J. Šeliga svoju kandidatúru na tento post nevylúčil. Okrem neho sa ako možná kandidátka spomína vicepremiérka a podpredsedníčka strany Veronika Remišová, ktorá v líderskej pozícii zastupuje A. Kisku. Ten sa po parlamentných voľbách stiahol z politiky, doposiaľ nepovedal, či zo svojej pozície v strane odstúpi.