Minister obrany Jaroslav Naď očakáva v súvislosti s dianím na Ukrajine zhoršovanie situácie. Naďalej však verí, že všetci, ktorí zamýšľajú vojensky napadnúť Ukrajinu, to prehodnotia. Hovorí o najhoršej bezpečnostnej situácii od konca druhej svetovej vojny v Európe. Zvýšený počet utečencov na hranici Slovenska zatiaľ neevidujú. Uviedol to pred stredajším rokovaním vlády.

Diplomatické rokovania nikam neviedli

„Evidujeme nové a nové vojenské jednotky Ruskej federácie, ktoré sa umiestňujú do bojových formácií. Aj plánované diplomatické rokovania boli zrušené, pretože viacerí spojenci tvrdia, že už nemajú význam, pretože čokoľvek sa dohodne, tak je následne zo strany Putinovej administratívy porušené, veci, ktoré sú dohodnuté, neplatia," zhodnotil minister. Za zlú bezpečnostnú situáciu v Európe viní minister režim ruského prezidenta Vladimira Putina.

Ozbrojené sily zvýšili bojovú pohotovosť

Naď deklaroval, že robia všetko pre to, aby v prípade zhoršenia situácie mohli rýchlo konať. Zopakoval, že v reakcii na situáciu na Ukrajine zvýšili Ozbrojené sily SR bojovú pohotovosť pre prípravu na utečenectvo.

Vojakov z nemocníc stiahnu

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský pred rokovaním vlády uviedol, že vzhľadom na stabilizujúcu sa pandemickú situáciu a situáciu na Ukrajine budú do piatka stiahnutí vojaci z nemocníc. „Zatiaľ podľa informácií z nemocníc je situácia stabilná, s vysokou pravdepodobnosťou prikročíme v budúcom týždni aj k stiahnutiu triážnych stanov, ktoré nie sú v súčasnosti potrebné,“ dodal Lengvarský.

Ďalšie dôležité správy

Jaroslav Naď
Neprehliadnite

J. Naď: Posilnenie východnej hranice musia vojaci NATO naplánovať