Izrael obvinil Irán zo štvrtkového útoku na ropný tanker pri pobreží Ománu, ktorý si vyžiadal životy dvoch členov posádky. Informovala o tom v piatok (30. júla) agentúra AFP.

Predstaviteľ izraelských úradov uviedol, že Teherán „šíri násilie a skazu“. Islamská republika podľa jeho slov "nie je len problémom Izraela, ale problémom celého svet".

„Jej správanie ohrozuje slobodu námornej plavby a svetový obchod,“ povedal. Takisto upozornil, že „ťaženie“ Izraela proti Iránu bude pokračovať.

Ropný tanker Mercer Street plaviaci sa pod vlajkou Libérie má japonských majiteľov. Loď prevádzkuje v Londýne sídliaca spoločnosť Zodiac Maritime, ktorej majiteľom je izraelský magnát Ejal Ofer.

Pri štvrtkovom útoku prišiel o život jeden Rumun a jeden Brit.

Spoločnosť Zodiac Maritime vo svojom vyhlásení z piatku uviedla, že okrem správy o smrti dvoch členov posádky, nemá informácie o prípadných zranených. Neskôr uviedla, že posádka lode pokračuje v plavbe „na bezpečné miesto s americkým námorným konvojom“.

KK46 - Na nedatovanej snímke ropný tanker BW Rhine. Na ropný tanker BW Rhine, ktorý v pondelok 14. decembra 2020 pri západnom pobreží Saudskej Arábie zasiahla explózia, zaútočil čln naložený výbušninami. Aktualizovanú informáciu priniesli saudskoarabské štátne médiá a celý prípad označili za
Neprehliadnite

Piráti zaútočili pri pobreží Ománu na ropný tanker, zahynuli dvaja námorníci