Slovenskému startupu Simplicity, ktorý vyvíja aplikáciu pre mestá, sa za hranicami Slovenska darí. Po šiestich mesiacoch od expanzie na americký trh aplikáciu na komunikáciu začína využívať 22 miest v Spojených štátoch amerických (USA).

Zjednodušenie komunikácie

Aplikácia je tak v USA k dispozícii pre takmer milión obyvateľov a tvorcovia slovenského startupu aktuálne rokujú o spolupráci aj s mestom Miami. TASR o tom informovali zakladatelia startupu.

Medzi mestami, ktoré začali využívať aplikáciu od slovenského startupu, sú napríklad San Leandro a Santa Maria v Kalifornii či Oakland pri San Franciscu. Zakladatelia v súčasnosti rokujú aj s mestom Miami na Floride.

Slovenský inovatívny startup získal v minulom roku v rámci druhého investičného kola sedem miliónov eur od fondov Venture to Future, Zero Gravity Capital a od združenia anjelských investorov. Aplikácia, ktorú vyvíja, má zjednodušiť komunikáciu miest so svojimi občanmi.

Všetky dôležité informácie

,,Toto technologické riešenie zhromažďuje všetky dôležité informácie - od samosprávy, nemocníc, polície, knižníc a ďalších inštitúcií či organizácií v meste a tieto informácie doručuje svojim občanom prostredníctvom notifikácií v smartfónoch na základe preferencií samotného používateľa. Funguje to aj naopak," uviedol startup s tým, že aj občania sa môžu na svoj úrad obrátiť so svojou požiadavkou, a to operatívne, online, v reálnom čase.

Ďalšie dôležité správy

Bratia Robert a Martin Hermanovci spojili skúsenosti z oblasti technológií, podnikania a medicíny.
Neprehliadnite

Slovenský startup pomáha lekárom s diagnostikou srdca. Zaujal Arabov a plánuje expanziu do USA