Írsko nezaznamenalo za uplynulých 24 hodín nijaké úmrtie v dôsledku nového koronavírusu, oznámili v pondelok tamojšie úrady. Informuje o tom agentúra AFP.

„Za uplynulých 24 hodín sme nemali potvrdené žiadne úmrtie," povedal na tlačovej konferencii hlavný hygienik Tony Holohan. Ide o prvý deň bez jediného úmrtia v dôsledku pandémie od 11. marca.

Počet prípadov nákazy v pondelok vzrástol o 59 na 24 698. Vyliečilo sa už 21 060 nakazených.

JB 1 Rím - Taliansky pracovník v ochrannom odeve na zabránenie šírenia nového koronavírusu dezinfikuje priestory kostola v Ríme 13. mája 2020. Taliansko už minulý týždeň uvoľnilo niektoré reštriktívne opatrenia a od pondelka 18. mája sa sprístupnia bohoslužby pre verejnosť. Denný počet úmrtí v Taliansku je ustálený, pribúdajú však noví infikovaní. Celkový počet mŕtvych od vypuknutia nákazy v Taliansku 21. februára je teraz 30.911. Počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom je v Taliansku ce
Neprehliadnite

Taliansko potvrdilo 300 nových prípadov nákazy koronavírusom a 92 ďalších úmrtí

Koronavírusová pandémia si v tejto ostrovnej krajine vyžiadala celkovo 1 606 obetí, uvádza internetová stránka írskej vlády.

Írsko začalo minulý týždeň v pondelok s prvou fázou uvoľňovania opatrení, v rámci ktorej sa otvorili záhradné centrá, farmárske trhy, opravovne a povolili sa stavebné práce. Ľudia sa môžu opäť stretnúť s osobami, s ktorými nežijú v spoločnej domácnosti. Môžu si takisto ísť zahrať tenis alebo golf.

Dočasná vláda premiéra Lea Varadkara predstavila plán uvoľňovania opatrení 1. mája. Pozostávať by mal z piatich fáz, ktoré by mala vláda spúšťať v trojtýždňových rozstupoch.