Vedenie AeroMobilu tvrdí, že svoj cieľ splní. Do roku 2023 chce uviesť na trh prvé lietajúce auto a jeho funkčnosť prezentovali aj na trenčianskom letisku, kde stroj vzlietol, čím potvrdil svoju funkčnosť. Slovenská firma však už dlhšie zápasí so získaním ďalších investorov.

Tí majú podľa šéfa AeroMobilu Patricka Hessela prísť v dohľadnom čase. V rozhovore pre TREND potvrdil, že pre úspešné pokračovanie AeroMobil potrebuje približne 15 miliónov eur. P. Hessel skloňuje svetových miliardárov, ktorí však stále do ambiciózneho projektu neinvestovali.

Firma zmenila svoje smerovanie a z pôvodných 500 kusov plánuje vyrobiť len 20. Hoci ešte oficiálne nie je AeroMobil v predaji, je oň veľký záujem. Vedenie firmy tvrdí, že už dnes majú zoznam desiatok ľudí, ktorí si chcú lietajúce auto kúpiť.

Cena stroja bude  na začiatku predaja na úrovni 1,7 milióna dolárov. Nepôjde tak o lacnú zábavku, svojich zákazníkov si však na trhu môže nájsť. Široká verejnosť to ale zatiaľ nebude. Pod vedením marketingového mága Juraja Vaculíka firma sľubovala, že do roku 2017 uvedie na trh lietajúce auto, no termín predlžovali a do vývoja investovali milióny eur

AeroMobil.
Neprehliadnite

Slovenský AeroMobil vznikne, bude však pre boháčov a nesplní svoj účel

Nové investičné kolo

Presne 3,1 milióna investoval do AeroMobilu aj štátny Slovenský investičný holding (SIH). Šéf SIH Ivan Lesay pre TREND vysvetľuje, že ak bude prototyp certifikovaný, cesta za úspešným predajom v roku 2023 bude viac než reálna.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa