Mladí si to vybojovali sami. Také jednoduché to však s ich bojom o milióny nebolo. Opravené internáty im prisľúbil sám premiér v roku 2015. Keďže sa blížili voľby, sľub vyčleniť 50 miliónov na rekonštrukciu univerzitných a vysokoškolských internátov zabalil do príťažlivého sociálneho balíčka.

Staré sľuby, žiadne sľuby

Kto by po dvoch rokoch oprašoval nejaké sľuby? Zdalo sa, že aj tento záväzok je dávno zapadnutý prachom ako mnohé iné. Keď študenti sľub premiérovi v otvorenom liste pripomenuli, Smer sa zahral na mŕtveho chrobáka.

Tretí balíček mal byť realizovaný po voľbách. Voľby však podľa Smeru rozhodli, že na Slovensku vznikla koaličná vláda, pričom rezort školstva už nepatrí pod gesciu strany Smer. Vyhovorila sa najsilnejšia koaličná strana. Smer pritom zamlčal, že ministerka školstva Martina Lubyová o peniaze na internáty pri príprave rozpočtu žiadala. Asi nemala v rukách dostatočnú páku, keďže vláda jej požiadavku na 20 milión eur zo stola zmietla.

A potom došla mladým trpezlivosť. V otvorenom liste premiéra Študentská rada vysokých škôl vyzvala, že je na čase, aby sľub splnil.

Zasadli koaliční mudrci spolu s

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa