Iniciatíva podáva trestné oznámenie na Roberta Fica za šírenie poplašnej správy a ohováranie. „Poslanec Fico sa ešte ako premiér snažil ľudí zastrašiť,“ citoval jedného z organizátorov protestov Juraja Šeligu Denník N.

„Vytváral naratív toho, že sme prepojení na Sorosa,“ povedal Šeliga o Ficovi po analýze množstva jeho výrokov. Dokumenty majú podľa neho 50 strán.

Organizátori protestov, ktoré začali po vražde novinára Jána Kuciaka, oznámili ďalšie zhromaždenia. Budú už na budúci týždeň v piatok v Bratislave, Košiciach a Banskej Bystrici. O dva týždne by mala iniciatíva podľa Denníka N tiež povedať aj koho budú podporovať v komunálnych voľbách.

Fico to považuje za dobrý krok

Bývalý premiér považuje podanie trestného oznámenia na jeho osobu do určitej miery za dobrý krok. Ako tvrdí, bude mať teraz právo hovoriť, akí poradcovia sa tu pohybovali, kto je kým platený a ako sa pripravovali bilbordy.

„Ak to chcú, môže to byť predmetom verejnej diskusie. Keď sú však takí slušní, prečo sa nevyjadria ku Andrejovi Kiskovi? Ja chcem, ak tu má byť rovnaký meter, aby sme o všetkých hovorili rovnako,“ podotkol R. Fico.