India vyzýva na prímerie na Ukrajine a mierové rokovania medzi Moskvou a Kyjevom. V utorok to v Kodani uviedol indický premiér Naréndra Módí, informuje TASR podľa správy agentúry Reuters.

„Apelovali sme na okamžité prímerie na Ukrajine a na dialóg a diplomaciu na vyriešenie tohto problému," povedal Módí na tlačovej konferencii.

Indický premiér navštívil v pondelok Berlín, kde s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom podpísal sériu bilaterálnych zmlúv zameraných najmä na udržateľný rozvoj. Nemecko sa zaviazalo poskytnúť Indii pomoc v hodnote desať miliárd eur pri prechode na obnoviteľné zdroje energie.

Scholz sa Módího počas návštevy pokúšal presvedčiť, aby zaujal rozhodnejší postoj voči ruskej invázii na Ukrajinu. Kremeľ nedávno ocenil „neutralitu" indickej vlády v súvislosti s vojnou na Ukrajine.

Ďalšie dôležité správy

WA 12 Carbis Bay - Juhokórejský prezident Mun Če-in (vľavo) a britský premiér Boris Johnson pózujú pred bilaterálnym stretnutím na summite krajín G7 v anglickom letovisku Carbis Bay v grófstve Cornwall v nedeľu 13. júna 2021. FOTO TASR/AP

Britain's Prime Minister Boris Johnson, right, and South Korea's President Moon Jae-in, react ahead of a bilateral meeting during the G7 summit in Carbis Bay, southern England, Sunday June 13, 2021. (Stefan Rousseau/Pool via AP)
Neprehliadnite

Na summite G7 v Nemecku sa zúčastnia aj India, Indonézia, JAR a Senegal