Indický premiér Naréndra Módí vyzval v pondelok v telefonickom rozhovore ruského prezidenta Vladimira Putina, aby uskutočnil priame rokovania s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským, uviedol zdroj z indickej vlády citovaný tlačovou agentúrou Reuters.

„Prezident Putin informoval premiéra Módího o stave rokovaní medzi ukrajinským a ruským tímom," uviedol zdroj.

„Premiér Módí naliehal na prezidenta Putina, aby okrem prebiehajúcich rokovaní medzi ich tímami viedol aj priame rozhovory s ukrajinským prezidentom Zelenským," dodal zdroj z indickej vlády.

Naréndra Módí minulý týždeň vo štvrtok počas rozhovorov s lídrami Spojených štátov, Austrálie a Japonska opäť odmietol odsúdiť ruskú inváziu na Ukrajinu. Namiesto toho zdôraznil, že táto skupina krajín by sa mala ďalej sústreďovať na regionálne záležitosti.

Podľa agentúry AFP sa India v súvislosti so svojimi vzťahmi so Západom a Moskvou dlhodobo pohybuje na „tenkom ľade". Rusko dodáva krajine väčšinu zbraní.

Ďalšie dôležité správy

„Putinove kontúry tváre sa v priebehu rokov viditeľne zmenili. Zatiaľ čo sú naše tváre prirodzeným starnutím užšie, tá jeho je širšia a bacuľatejšia,“ vysvetlil doktor Lambe z kliniky Reflect v Manchestri pre denník The Sun.
Neprehliadnite

India nekritizuje inváziu Ruska. Aké na to môže mať dôvody?