India v utorok zaznamenala najnižší počet nových nákaz koronavírusom za tento mesiac, keď ministerstvo zdravotníctva ohlásilo 329 942 prípadov infekcie. Prírastok štatistiky obetí Covidu-19 bol opäť veľmi vysoký, agentúra Reuters informovala o 3 876 novo nahlásených úmrtiach.

V druhej najľudnatejšej krajine sveta vrcholí silná druhá vlna epidémie Covidu-19, ktorá dostala pod obrovský tlak nemocničné siete vo veľkých mestách ako Dillí alebo Bombaj. Celkový počet oficiálne hlásených obetí v krajine s viac ako 1,3 miliardy obyvateľov stúpa ku 250-tisíc, experti predpokladajú, že v skutočnosti Covid-19 v Indii spôsobil výrazne viac úmrtí.

India nezvláda boj s koronavírusom.
Neprehliadnite

India na kolenách. Zaznamenali ďalších vyše 390-tisíc prípadov nákazy koronavírusu

Krajina na začiatku týždňa registruje pokles denných nakazených z maxím nad hranicou 400-tisíc, pričom dnešný súčet predstavuje najnižší prírastok od 26. apríla. V súvislosti s pondelkovou bilanciou v podobe 366 161 infekcií však Reuters upozorňoval, že relatívne nízky bol tiež počet vykonaných testov.

Vakcinačná kampaň je v Indii stále v začiatkoch. Plne zaočkovaných je tu iba 2,5 percenta obyvateľstva, aspoň jednu dávku vakcíny proti Covidu-19 dostala asi desatina populácie.