Počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom v Indii presiahol vo štvrtok 600-tisíc, pričom úrady hlásili 19 148 nových infekcií za posledných 24 hodín. Informovala o tom tlačová agentúra AP. Vo štvrtok mala India celkovo zaznamenaných 604 641 prípadov nákazy, z nich 100-tisíc zistili za posledné štyri dni.

Indické ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že počet úmrtí je teraz 17 834. Najhoršie zasiahnuté tri indické štáty - vrátane tých, kde sa nachádzajú aj mestá Bombaj a Naí Dillí -, tvoria vyše 60 percent zo všetkých prípadov nákazy v krajine.

WA 24 Ženeva - Logo Svetovej zdravotníckej organizácie v Ženeve v stredu 15. apríla 2020. Európska sekcia Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) vo štvrtok 16. apríla varovala, že počet prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 v Európe rastie napriek istým
Neprehliadnite

WHO informovala o najvyššom náraste prípadov koronavírusu za jeden deň

Napriek nárastu infekcií západoindický štát Goa, celosvetovo známy svojimi plážami, sa vo štvrtok otvoril pre turistov - vláda tohto štátu povolila po vyše troch mesiacoch znovu otvoriť 250 hotelov. Turisti budú musieť priniesť negatívny test na ochorenie Covid-19 spôsobované koronavírusom alebo sa dať otestovať pri príchode.

Tento štát zatiaľ hlásil 1 387 pozitívnych prípadov infekcie a štyri úmrtia. Po celej krajine sa už otvorilo mnoho priemyselných podnikov a firiem a Indovia sa opatrne vracajú do ulíc. Školy zostávajú zatvorené.