Neprehľadnosť trvá ďalej. Na stránke Úradu verejného zdravotníctva aj ministerstva zdravotníctva sú síce informácie o prijatí mimoriadnych opatrení s platnosťou od 16. marca aj so zoznamom výnimiek, ktoré môžu fungovať naďalej. Služby na prepravu osôb tam nie sú stále nikde spomenuté. Nie sú menovaní v tlačovej správe ministerstva dopravy ako pracoviská emisnej kontroly, autoškoly a ďalšie služby.

Zdroj z prostredia taxislužieb potvrdil, že dlho sa nevedeli ani proaktívne na oficiálnych miestach dopátrať k informácii, či sa postupné reštrikcie kvôli pandémií týkajú aj ich. Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RUVZ) v Poprade im ešte v pondelok ráno odpovedal s tým, že taxislužby môžu pokračovať v prevádzke.

Len je povinnosťou, aby šoféri používali osobné ochranné pracovné prostriedky a poskytli ich aj zákazníkom. Aj do taxíka mal byť vstup bez rúška zakázaný ako v MHD.

V ďalšom prípade zase odkázal, aby sa taxikári obrátili na rezort dopravy. Ani tam neuspeli.

Taxislužby sa nenašli ani na zozname výnimiek, ktoré môžu naďalej podnikať v takom či onakom režime, radšej aktivity sami pozastavili. Spoločnosť Uber reálne od pondelka obeda.

Trend dostal oficiálne vyjadrenie aj od Luisy Elster, 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa