Čínska spoločnosť Huawei Technologies, ktorá je najväčším svetovým výrobcom telekomunikačných zariadení, chce do roku 2025 vyvinúť technológiu samojazdiaceho auta. Informovala o tom agentúra Reuters.

„Cieľom nášho tímu je dosiahnuť skutočné samojazdiace autá do roku 2025," povedal na konferencii za divíziu Huawei, ktorá sa zaoberá inteligentnými vozidlami manažér Wang Ťün. Desiatky start-upov, automobiliek a veľkých technologických firiem, ako je napríklad popredný internetový čínsky vyhľadávač Baidu, urýchľujú práce na systémoch samojazdiacich vozidiel. Od tejto technológie sa očakáva, že zásadne zmení odvetvie dopravy.

Huawei predstavil nové zariadenia s vlastným operačným systémom Harmony OS
Neprehliadnite

Top technologické udalosti: Huawei s novými zariadeniami a Clubhouse stále rastie

Spojené štáty spoločnosť Huawei obviňujú z krádeže technológií a podozrievajú ju zo špionáže pre čínsku vládu. To ale Huawei dlhodobo odmieta. Čínska firma predpokladá, že terčom amerických sankcií zostane ešte dlho, a čím ďalej viac vsádza na nové oblasti podnikania.

Do vývoja technológií pre tieto vozidlá plánuje len v tomto roku investovať vyše miliardu dolárov, uviedol na začiatku apríla šéf podniku Eric Sü. Upozornil, že Huawei neplánuje vyrábať vlastné autá, ale chce pôsobiť ako partner vybraných automobiliek.