Polícia od utorka (8. 6.) zmierňuje intenzitu kontrol na vnútorných hraniciach a medzinárodných letiskách. Avizuje iba sporadické a krátkodobé cielené kontroly dodržiavania opatrení. Otvoria sa tiež malé cestné priechody a iné turistické cesty z Poľska a Česka. K zmenám polícia pristúpila v súvislosti s vývojom epidemickej situácie. Upozorňuje však, že prichádzajúci sú naďalej povinní dodržiavať platné opatrenia. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

,,Na základe vývoja bezpečnostnej a epidemickej situácie na území Slovenskej republiky a v susedných štátoch bude Policajný zbor aj naďalej zmierňovať náhodné kontroly dodržiavania karanténnych povinností po vstupe na územie Slovenskej republiky cez vnútorné hranice. Napriek tomu budú na bývalých hraničných priechodoch vykonávané sporadicky aj krátkodobé, cielené kontroly dodržiavania protipandemických opatrení," uviedla Bárdyová.

Od pondelka 26. apríla 2021 od 6.00 h sa predlžuje diaľkový limit pre pendlerov zo susedných štátov z 30 na 100 kilometrov. Potrebný je negatívny výsledok antigénového alebo RT-PCR testu nie starší ako sedem dní. Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva k režimu na hraniciach. Na snímke polícia počas kontroly na slovensko-maďarskom hraničnom priechode Milhosť -Tornyosnémeti 26. apríla 2021. FOTO TASR – František Iván
Neprehliadnite

Rakúsko zrušilo kontroly na hraniciach s Českom a Slovenskom

Slovenská republika zároveň od utorka nebude obmedzovať vstup osôb cez malé cestné priechody a iné turistické cesty z Poľskej republiky a Českej republiky. ,,Obmedzenia ostávajú na hraniciach s Maďarskom, pretože z maďarskej strany došlo oproti predchádzajúcemu obdobiu iba k otvoreniu hraničného priechodu Tachty - Cered v čase od 07.00 h – 09.00 h a 16.00 h – 18.00 h," upozornila hovorkyňa.