Ekonomika Nórska sa v máji vrátila k rastu. Uviedol to v stredu nórsky štatistický úrad s tým, že ekonomiku podporilo uvoľnenie reštrikcií zavedených na zmiernenie šírenia nového koronavírusu.

KK36 Brusel - Na snímke z 2. júla 2020  predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová počas tlačovej konferencie v Bruseli. Európska komisia (EK) v pondelok 6. júla 2020 vyjadrila poľutovanie nad tým, že jej predsedníčka Ursula von der Leyenová porušila kódex správania sa členov EK, keď v spote vysielanom pred parlamentnými voľbami v Chorvátsku podporila vládne konzervatívne Chorvátske demokratické spoločenstvo (HDZ). FOTO TASR/AP
FILE - In this Thursday, July 2, 2020 file photo, Presid
Neprehliadnite

Minisummit lídrov EÚ potvrdil potrebu rýchlej dohody o pláne hospodárskej obnovy

Hrubý domáci produkt (HDP) pevninského Nórska (nezahrnuje lodiarsky sektor a ťažbu ropy realizovanú väčšinou z podmorských ložísk) vzrástol medzimesačne o 2,4 percenta. Na porovnanie, v predchádzajúcom mesiaci zaznamenala ekonomika medzimesačný pokles o 4,6 percenta.

Návrat k rastu zaznamenala aj celková nórska ekonomika. Rast dosiahol 1,9 percenta, zatiaľ čo v predchádzajúcom mesiaci HDP klesol o 3,8 percenta.