Hrubý domáci produkt (HDP) sa v auguste zvýšil o 0,4 percenta, uviedol britský štatistický úrad ONS. August bol prvým celým mesiacom od zrušenia epidemických obmedzení. Štatistici tiež revidovali údaje za júl z +0,1 percenta na -0,1 percenta.

„Aktivity v oblasti ubytovacích a potravinových služieb a umenia, zábavy a rekreácie najviac pozitívne prispeli k rastu služieb v auguste 2021,“ vysvetlil ONS. Naopak, maloobchod zaznamenal pokles.

Britský HDP bol na konci augusta stále o 0,8 percenta pod úrovňou spred koronakrízy.

Všetky lockdownové reštrikcie v Británii sa zrušili 19. júla. „Ekonomika sa zrýchlila, keď bary, reštaurácie a festivaly profitovali z prvého celého mesiaca bez covidových reštrikcií,“ uviedol Darren Morgan z ONS.

KK34 Manchester - Autá a hasičské auto čakajú na čerpacej stanici v Manchestri 27. septembra 2021. Kríza s pohonnými látkami v Británii naberá na sile. V niektorých oblastiach, najmä vo veľkých mestách, vykúpili Briti v pondelok pohonné látky na 90 % čerpacích staníc. Paniku vyvolali problémy s distribúciou palív v krajine, čo je dôsledok vízových obmedzení zavedených pre zahraničných vodičov nákladných áut. FOTO TASR/AP
Vehicles including a fire engine queue at a petrol station in Manchester, E
Neprehliadnite

Len nedávno sa Veľká Británia lúčila s EÚ a už volá o pomoc pre krízu pohonných hmôt