Britská ministerka obchodu Anne-Marie Trevelyanová, ktorá je na návšteve vo Washingtone, bude v stredu naliehať na americkú ministerku obchodu Ginu Raimondovú, aby začala formálne rokovania o znížení amerických ciel na oceľ a hliník pre Spojené kráľovstvo do konca roka. Uviedol to vysoký britský predstaviteľ, ktorý nechcel byť menovaný.

Odvetné clá na whisky

Trevelyanová už v utorok na stretnutí s americkou obchodnou zástupkyňou Katherine Taiovou povedala, že v Británii rastie tlak na zvýšenie odvetných ciel na whisky a iné americké produkty, pokiaľ nedôjde k rýchlej dohode o zmiernení ciel na britské výrobky v USA, dodal nemenovaný predstaviteľ. 

Brexit so sebou prináša komplikácie

Británia, ktorá vlani vystúpila z Európskej únie, sa chce pripojiť k októbrovej dohode medzi USA a EÚ, ktorá umožňuje bezcolný vstup pre „obmedzené objemy“ kovov vyrobených v Únii do Spojených štátov, pričom pôvodné clá na oceľ vo výške 25 percent a 10 percent na hliník v podstate zostávajú.


pôvodný súbor:_MST_ sapa _029.jpg
Neprehliadnite

USA a EÚ obnovia vzájomný obchod s oceľou a hliníkom

Britské firmy budú čeliť zvýšenému tlaku od 1. januára, keď sa clá na tovar z EÚ znížia vďaka dohode medzi USA a EÚ. Aj EÚ zrušila odvetné clá voči Spojeným štátom po dohode s Washingtonom.

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová  a írsky premiér  Micheal Martin
Neprehliadnite

Brexit pocítilo aj Írsko a ďalšie štáty, z Bruselu dostanú milióny eur