Honda predstavila elektrické vozidlo, ktoré stojí len 995 dolárov, píše Business Insider. Motocompacto je elektrický skúter, ktorý svojím tvarom pripomína cestovný kufor. Nový model dosahuje maximálnu rýchlosť 25 kilometrov za hodinu a jeho dojazd je necelých 20 kilometrov pri úplnom nabití. Honda sa dokonca pochválila, že Motocompacto dokáže zrýchliť z nula na 25 kilometrov za hodinu iba za sedem sekúnd.

Motocompacto disponuje vstavaným úložným priestorom pre nabíjací kábel a iné drobnosti, akými sú mobil či peňaženka. Riadidlá, sedadlo a zadné koleso sa dajú zložiť dovnútra, čím sa skúter premení na akýsi prenosný kufrík vážiaci 20 kilogramov. Honda tvrdí, že kompaktný obdĺžnikový tvar má používateľom uľahčiť prepravu v autách, vlakoch či autobusoch.

Honda verí, že nový model osloví nielen nadšencov zvláštnych druhov dopravných prostriedkov, ale aj bežných ľudí, ktorí si chcú uľahčiť presun po meste. Automobilka plánuje k Motocompactu predávať aj rôzne značkové doplnky vrátane batohov, prilieb a oblečenia.

Ďalšie dôležité správy

Microlino
Neprehliadnite

Mikroautá zo šesťdesiatych rokov sú späť. Tentoraz v elektrickom prevedení