Holandsko hlási prvú obeť ruskej invázie na Ukrajine. Informuje o tom spravodajca TASR s odkazom na holandský denník Telegraaf a spravodajský server DutchNews.nl.

Vogelaar údajne zomrel okamžite, keď sa 4. mája dostal do ruskej delostreleckej paľby. Holandské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že ešte stále čaká na potvrdenie úmrtia svojho občana zo strany ukrajinských predstaviteľov.

Ak by sa táto správa potvrdila, Vogelaar by bol prvým holandským občanom, ktorý zomrel vo vojne, ktorú 24. februára rozpútalo Rusko voči Ukrajine.

Noviny Telegraaf spresnili, že úmrtie Vogelaara potvrdila jeho rodina a svedčia o tom aj príspevky na sociálnej sieti jeho dcéry Marte. Tá napísala, že jej otec rozhodnutie odísť bojovať na Ukrajinu nikdy neoľutoval.

„Bol šťastný a mal pocit, že je na správnom mieste. Ron zažil veľa dobrodružstiev a viedol plnohodnotný život. A ako povedal jeho veliteľ, zomrel ako hrdina," cituje jeho dcéru denník Telegraaf.

Podľa údajov DutchNews.nl na Ukrajine v súčasnosti bojuje okolo 70 dobrovoľníkov z Holandska.

Ďalšie dôležité správy

WA 31 Sofia - Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba počas stretnutia so svojou  bulharskou rezortnou kolegyňou v Sofii v utorok 19. apríla 2022. FOTO TASR/APUkrainian Foreign Minister Dmytro Kuleba poses prior to his meeting with his Bulgarian counterpart in Sofia, Tuesday, April 19, 2022. Kuleba is on a two-day work visit in Sofia. (AP Photo/Valentina Petrova)
Neprehliadnite

Ukrajina mení vojnové ciele, plánuje oslobodiť celú krajinu, vyhlásil Kuleba