Bývalého podpredsedu predstavenstva MH Manažment Andreja Holáka vo štvrtok (17. 6.) podvečer prepustili zo zadržania. TASR to potvrdil jeho advokát Peter Erdős. Upozornil na to spravodajský portál TV Markíza tvnoviny.sk.

Štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Andrej Holák informuje o aktuálnom dianí na stavbe počas tlačovej konferencie k zrúteniu mosta pri Kurimanoch, okres Levoča,  v Poprade  3. novembra 2012. FOTO TASR – Oliver Ondráš
Neprehliadnite

R. Sulík odvolal obvineného A. Holáka z predstavenstva MH Manažmentu

Andreja Holáka zadržali vo štvrtok ráno, stíhaný je ako pomocník pri zločine machinácie vo verejnom obstarávaní z čias, keď bol podpredsedom Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). „V poobedňajších hodinách bol vypočutý ako obvinený, kde sa veľmi podrobne a zrozumiteľne vyjadril ku všetkým skutočnostiam, ktoré sa mu kladú za vinu. Skutok ako taký poprel, zároveň voči uzneseniu podal sťažnosť. Momentálne uznesenie o vznesení obvinenia ešte nie je právoplatné,“ povedal pre TASR jeho právny zástupca Erdős. Myslí si, že je pochybné, či to, čo sa jeho klientovi kladie za vinu, je aj trestný čin.

„ÚVO bol oslovený zo strany Finančného riaditeľstva SR o poskytnutie výkladu k zákonu o verejnom obstarávaní, akým spôsobom môžu obstarávať v rámci nejakého režimu,“ spresnil s tým, že z úradu poskytli všeobecný výklad k zákonu „vo vzťahu k tomu, že ak budú splnené zákonné predpoklady na dané možnosti obstarania, tak môžu postupovať len zákonným spôsobom. Zároveň uviedli, že nezodpovedajú za akýkoľvek proces verejného obstarávania“.

Andrej Holák
Neprehliadnite

NAKA zadržala bývalého podpredsedu Úradu pre verejné obstarávanie A. Holáka a ďalšie osoby

NAKA vo štvrtok uskutočnila akciu Mýtnik II, pričom obvinila šesť osôb z trestných činov legalizácie príjmu z trestnej činnosti, korupcie a machinácie pri verejnom obstarávaní i verejnej dražbe. Zadržala dve osoby, pričom Andrej Holák bol vo štvrtok podvečer prepustený zo zadržania.

„Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry z dvoch zadržaných osôb jednu prepustil zo zadržania a na druhého zadržaného obvineného predložil prokurátorovi podnet na jeho väzobné stíhanie," spresnil hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.