Do kariet ubytovateľom aj majiteľom pohostinstiev hrajú májové majstrovstvá sveta v hokeji. Prispôsobujú svoje ceny aj kapacity zvýšenému domácemu dopytu aj dopytu zo zahraničia.

Košice sú takmer plné

„Hotely a penzióny v Košiciach hlásia plné kapacity už od minulého roka,“ tvrdí riaditeľka organizácie Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková. Veľa miest obsadili napríklad hokejové tímy a ich organizačný personál.

TREND si overoval na weboch penziónov aj telefonicky ich voľné izby v čase majstrovstiev sveta. Väčšina z nich bola plná, prípadne mala len málo voľných izieb – skôr cez týždeň ako cez víkendy.

Košice nie sú veľké mesto, aj preto sú jeho ubytovacie kapacity vypredané. Počet lôžok v Košickom regióne je viac ako 12,5-tisíc z toho 8-tisíc je priamo v meste Košice.

Kto nezoženie hotel či penzión, môže skúsiť ešte ubytovanie cez Airbnb či na súkromí. Portál zdieľaného ubytovania hlási, že v termíne počas šampionátu má už 26 percent kapacít rezervovaných. Ponúk je v Košiciach 353. Ceny v apartmánoch, ktoré sú blízko Steel Areny, kde sa hrajú zápasy, sa pohybujú od 100 do 200 eur na noc. Oproti bežnej priemernej cene, ktorá je podľa údajov portálu AirDNA.com, ktorý sa zaoberá dátami z Airbnb, okolo 50 eur, je to až štvornásobný nárast.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa