Hodnota digitálne meny Bitcoin sa prepadla pod 30-tisíc amerických dolárov a mieri k najväčšiemu týždennému poklesu od septembra. Predĺžila tak pokles z rekordného maxima, na ktoré vystúpila pred dvoma týždňami, kvôli obavám z možnej regulácie a predchádzajúcemu prudkému rastu, napísala agentúra Reuters.

Pri ázijskom obchodovaní sa Bitcoin prepadol o viac ako päť percent na takmer trojtýždňové minimum 28 800 amerických dolárov, neskôr sa vrátil nad 30-tisíc amerických dolárov. Tento týždeň stráca približne 11 percent, čo je najvyššia strata od septembra.

predseda SaS Richard Sulík
Neprehliadnite

5 top udalostí dňa: Sulík podá trestné oznámenie na poradcu Holého a bitcoin sa oslabil

Analytik spoločnosti IG Markets Kyle Rodda uviedol, že je ťažké hľadať logické vysvetlenie vývoja u aktíva, ktoré je tak neefektívne a nezrelé, ako Bitcoin. Súčasný vývoj je ale podľa neho určite obratom v pohybe. ,,Stádo sa na to zrejme pozrelo a pomyslelo si, že to vyzerá desivo a strašne a je teraz čas na predaj," vyhlásil. Niektorí analytici tiež varujú, že trvalý pokles pod úroveň 30-tisíc by mohol znamenať ďalšie straty.

Bitcoin sa teraz obchoduje zhruba 20 percent pod rekordným maximom 42-tisíc amerických dolárov, kam stúpol pred dvoma týždňami. Stráca pôdu pod nohami kvôli rastúcim obavám, že je jednou z mnohých cenových bublín a pretože regulátori stále viac zameriavajú svoju pozornosť na kryptomeny.

LONDON, ENGLAND - OCTOBER 24:  A visual representation of the digital Cryptocurrency, Bitcoin on October 24, 2017 in London, England. Cryptocurrencies including Bitcoin, Ethereum, and Lightcoin have seen unprecedented growth in 2017, despite remaining extremely volatile. While digital currencies across the board have divided opinion between financial institutions, and now have a market cap of around 175 Billion USD, the crypto sector coninues to grow, as it sees wider mainstreem adoption.  (Phot
Neprehliadnite

Bitcoin prudko oslabil, investori sa obávajú regulácie v USA

Kandidátka na novú ministerku financií USA Janet Yellenová pri svojom utorkovom vypočutí v Senáte vyjadrila obavy, že kryptomeny sa môžu používať na financovanie nelegálnych aktivít. Minulý týždeň prezidenta Európskej centrálnej banky Christine Lagardeová vyzvala ku globálnej regulácii Bitcoinu.

Druhá najväčšia mena ethereum dnes najprv klesla na týždenné minimum. Neskôr však stúplo o šesť percent a obchoduje sa okolo 1 177 amerických dolárov.