Pre stranu Hlas-SD je v rámci diskusie o budúcnosti Európy najdôležitejšia otázka sociálnej spravodlivosti a posilňovania sociálneho piliera EÚ. Vyplýva to z vyjadrenia opozičného Hlasu-SD, ktoré zverejnil na sociálnej sieti.

Strana víta, že sa naprieč Európou začali diskusie v rámci Konferencie o budúcnosti Európy. Podotkla, že táto myšlienka vznikla v čase, keď Slovensko predsedalo EÚ. Pre koronakrízu bola diskusia o budúcnosti Európy skrátená z dvoch na jeden rok.

Sulík
Neprehliadnite

SaS nepodporí zvyšovanie daní, vyhlásil Richard Sulík

Hlas musí s poľutovaním skonštatovať, že na národnej úrovni sme sa zatiaľ obmedzili iba na vyhlásenie ústavných činiteľov namiesto začatia pôvodne plánovanej celonárodnej konferencie v Banskej Bystrici alebo parlamentnej diskusie počas májovej schôdze Národnej rady (NR) SR," podotkli.

Súčasťou diskusie by mali byť podľa Hlasu témy, ktoré na európskej úrovni nie sú efektívne riešené. „Preto sa budeme musieť pozrieť na také aktuálne otázky, ako je spoločný nákup zdravotníckych pomôcok a vakcín, ochrana vonkajších hraníc pred nekontrolovanou migráciou alebo budovanie silného postavenia EÚ vo svete," spresnila strana.