Adolf Hitler je „idolom" nemeckého kancelára Olafa Scholza, tvrdí ruský televízny moderátor Vladimir Solovjov, video zvrejnil na Twitteri reportér Francis Scarr z BBC Monitoring.

Solovjov je jedným zo zástupcov ruských štátnych médií, ktorí Putinovu inváziu na Ukrajinu označujú za konfrontáciu medzi Moskvou a NATO.

Solovjov vo svojom zvláštnom vystúpení tvrdí, že nemecký kancelár Olaf Scholz sa „úplne zbláznil".

„Ako môže byť taký šialený?" pýta sa rečnícky počas monológu.

Potom, aby bolo jeho tvrdenie o Hitlerovi „jasné", ukazuje fotografie, na ktorých Olaf Scholz lezie na tank, keď navštevuje „svoju banderovskú spodinu".

Solovjov potom ukazuje fotografie Hitlera na tanku. „To je to, čo robil Scholz," tvrdí. „Úplne nasledoval svoj idol," povedal a vyzval k raketovým útokom na nemcký vojenský objekt, kde sa ukrajinskí vojaci učia používať tanky Gepard.

Ďalšie dôležité správy

KK35 archív Berlín - Na archívnej snímke z 12. júla 2022 nemecký kancelár Olaf Scholz hovorí po stretnutí so slovinským premiérom Robertom Golobom v Berlíne. Nemecký spolkový kancelár Olaf Sholz v sobotu 16. júla 2022 aj napriek energetickej kríze spôsobenej vojnou na Ukrajine upozornil na ciele Nemecka v oblasti klímy. FOTO TASR/AP
FILE - German Chancellor Olaf Scholz briefs the media after a meeting with the Prime Minister of Slovenia Robert Golob at the chancellery in Berlin, Germany, Tuesday
Neprehliadnite

Pozrite sa na neho, tá gestikulácia a rétorika. Ruský politik obvinil Scholza, že je ako Hitler