Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico  na tlačovej konferencii obvinil štátne orgány zo sofistikovaného komplotu proti nemu. Spočíval  v tom, že niekto so znalosťou jeho dôverných osobných údajov bez jeho vedomia nesprávne vyplnil formulár eHranica a následne ho zdravotnícke orgány opakovane „otravovali", aby predložil doklad o očkovaní.

„Teraz si predstavte, čo si táto všivavá vláda voči mne dovolila," uviedol R. Fico opis svojich peripetií s Úradom verejného zdravotníctva.

Rotprával, ako niekto ešte v lete vyplnil za jeho osobu formulár, v ktorom mal uviesť, že je očkovaný, aby sa vyhol karanténe po príchode do SR zo zahraničia.

Fico vyhlásil, že sa odmieta dať zaočkovať, v danom čase nebol za hranicami a nevypĺňal žiaden formulár. Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) malo Fica informovať, že ide o sfalšovaný záznam.

„Príslušná inštitúcia, Národné centrum zdravotníckych informácií, ma informovala, že vyplnenie tohto formulára eHranica v mojom mene bolo hekerským útokom," povedal šéf Smeru.

Napriek tomu podľa Ficových slov od neho hygienici pýtajú opakovane doklad o očkovaní. Jednoznačne naznačil, že za týmto konaním je štát, keďže do formulára bolo treba uviesť jeho údaje, ktoré nie sú všeobecne známe, napríklad jeho rodné číslo.

„Kým jeden úrad hovorí, že je to sfalšované, na základe tohto sfalšovaného dokladu Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave ma otravuje už druhý alebo tretíkrát a žiadajú odo mňa, aby som im predložil tento doklad, lebo v opačnom pípade ma budú považovať za zločinca, ktorého treba zatvoriť, lebo som klamal," sťažoval sa Robert Fico pred novinármi.

karanténa
Neprehliadnite

Karanténa pre nezaočkovaných po príchode do SR sa skrátila na desať dní