Ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽANO) pri jeho odvolávaní v Národnej rade (NR) SR vyjadrili podporu viacerí ministri. Šéf rezortu práce Milan Krajniak (Sme rodina) skonštatoval, že pokiaľ je súčasťou vládnej koalície, program jeho hnutia sa v nej podporuje, nepodporil by návrh na odvolanie koaličného ministra.

Výhrady si treba vydiskutovať

Pred pondelkovým rokovaním vlády tiež uviedol, že s ministrom vnútra má ľudsky dobrý vzťah a výhrady si treba vydiskutovať vo vnútri koalície. Premiér Eduard Heger (OĽANO) opätovne deklaroval podporu Mikulcovi.

Odvolávaniu má minister vnútra čeliť na mimoriadnej schôdzi parlamentu v utorok (15. 6.). Premiér, Krajniak a Mikulec by sa mali ešte spolu stretnúť v pondelok popoludní, a to v súvislosti s kritikou ministra práce voči Mikulcovi.

EXTRAVAGANTNÉ
Spod rukáva
mu vytŕča aj
skromnejší kúsok
značky Vostok
Europe za 320 eur.
Neprehliadnite

Mikulec reaguje na obvinenia. Fico chce len vybičovať emócie, tvrdí minister

,,Čo sa týka týchto stanovísk, mali sme to pri ministerke Kolíkovej, máme to pri ministrovi vnútra. Je to stanovisko vlády, chceme ho dať," povedal Heger v súvislosti s pondelkovým rokovaním vlády o opozičnom návrhu na odvolanie Mikulca. Nevidí na tom nič zlé, naopak, hovorí o vyslaní jasného signálu zo strany vlády.

Mikulec nemá podporu Pčolinských

,,Mám informáciu, že dvaja naši poslanci majú voľnú kartu pri hlasovaní. Neviem o tom, že by ktorýkoľvek ďalší poslanec mal hlasovať inak," povedal Krajniak v súvislosti s odvolávaním Mikulca.

Poslanec NR SR Peter Pčolinský a minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (obidvaja Sme rodina). FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Top 5 udalostí v politike: Ofenzíva Pčolinských a viditeľná vojna policajtov

Za hnutie Sme rodina už dvaja poslanci Peter Pčolinský a Adriana Pčolinská avizovali, že Mikulec nemá ich dôveru a nepodporia ho. Na stretnutí s premiérom a Mikulcom chce Krajniak povedať svoj názor.

Na snímke poslanec parlamentu SR Robert Fico (Smer-SD) počas 18. schôdze NR SR 17. decembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Mikulec mal pomôcť bratovi so zákazkou, Fico upozorňuje aj na jeho bezpečnostnú previerku

,,S ministrom vnútra mám ľudsky korektný vzťah," poznamenal. Nemá pocit, že by doteraz povedal v rámci kritiky ministra niečo, za čo by sa mal ospravedlniť. Tvrdí, že si nie je istý, či Mikulcovi jeho podriadení dávajú korektné informácie. Dodal, že sa v tom minister trochu stráca. Odmietol, že by Mikulca označil za slabého ministra.

Návrh nie je podľa Remišovej opodstatnený

Minister vnútra má podporu poslaneckého klubu SaS. ,,Všetkých 13 poslancov SaS bude hlasovať za Mikulca, teda nepodporí návrh na vyjadrenie nedôvery," povedal šéf strany a vicepremiér Richard Sulík.

Zopakoval, že výhrady a otázky, ktoré poslanci SaS mali, Mikulec vysvetlil. To, že za vyjadrenie nedôvery ministrovi vnútra môžu hlasovať poslanci Sme rodina, ktorí sú v príbuzenskom vzťahu so zadržaným a obvineným bývalým riaditeľom SIS Vladimírom P., Sulík ľudsky chápe.

Líderka strany Za ľudí Veronika Remišová potvrdila, že i poslanci najmenšej koaličnej strany stoja za Mikulcom. Podľa Remišovej nie je návrh na odvolanie ministra vnútra opodstatnený. ,,Je to vyslovene účelové zo strany Roberta Fica," povedala.