Slovensko podporuje integráciu západného Balkánu a poskytne tomuto regiónu podporu v oblasti potrebných reforiem. Povedal to premiér Eduard Heger pred začiatkom utorkového summitu EÚ – západný Balkán v albánskej Tirane, informuje osobitný spravodajca TASR.

„Západný Balkán je pre nás veľmi dôležitým partnerom, podporujeme jeho integráciu a poskytneme mu potrebnú pomoc na uskutočnenie reforiem," povedal. Takisto pripomenul potrebu spoločného riešenia energetickej krízy. „Preto s ním chceme spolupracovať vo väčšom rozsahu," dodal.

Vedúci predstavitelia EÚ a západného Balkánu v utorok v albánskom hlavnom meste Tirana rokujú o spolupráci, vojne na Ukrajine i nelegálnej migrácii cez západobalkánsku trasu.

Ide o vôbec prvý takýto summit v regióne západného Balkánu, uviedla na svojej oficiálnej webovej stránke Európska rada. Účastníci sa zamerajú na riešenie negatívneho vplyvu vojny na Ukrajine na energetiku a potravinovú bezpečnosť na západnom Balkáne.

Ďalšie dôležité správy

JB 3 Belehrad - Srbský prezident Aleksandar Vučič (vpravo) sa rozpráva s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou počas ich stretnutia v Belehrade 28. októbra 2022. Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v piatok potvrdila podporu zo strany Európskej únie pre Srbsko i Bosnu a Hercegovinu. TASR správu prevzala s agentúry AP. Von der Leyenová v stredu začala svoju cestu po šiestich krajinách západného Balkánu. Cieľom je získať podporu pre EÚ a uistiť sa, že sa táto
Neprehliadnite

Podpora členstva v EÚ je v krajinách západného Balkánu na bode mrazu, pretože neplní sľuby