Premiér Eduard Heger (OĽANO) ukazuje, že sa rozhodol pokračovať v šľapajách svojho predchodcu Igora Matoviča (OĽANO) a klamať ľuďom do očí. Uviedla to mimoparlamentná strana Hlas-SD v reakcii na vyjadrenia premiéra v diskusnej relácii Sobotné dialógy.

Najhoršia vláda v histórii

Heger vyhlásil, že ,,za posledných desať rokov nebola efektívnejšia vláda ako táto". Počas pandémie vraj boli jej výdavky ,,veľmi transparentné a veľmi efektívne". Hlas-SD vyzýva predsedu vlády, aby hovoril ľuďom pravdu.

KK5 Viedeň - Slovenský premiér Eduard Heger sa usmieva počas tlačovej konferencie s rakúskym kancelárom Sebastianom Kurzom vo Viedni v utorok 4. mája 2021. FOTO TASR/AP 

Slovakian Prime Minister Eduard Heger smiles towards Austrian Chancellor Sebastian Kurz who speaks during a news conference about the outcome of their business meeting in Vienna, Austria, Tuesday, May 4, 2021. (AP Photo/Lisa Leutner)
Neprehliadnite

Premiér Heger sa neobáva straty ústavnej väčšiny, koalícia ustojí aj daňovo-odvodovú reformu

,,Slovensko nemá najlepšiu, ale najhoršiu vládu v histórii a jedinými jej výsledkami sú absolútny zmätok, chaos a rozvrat štátu v nikdy nevídaných rozmeroch," uviedla hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

Nevedia dopátrať miliardu eur

Výdavky vlády počas pandémie boli podľa strany neefektívne. ,,Napríklad trištvrte miliardy eur vyhodených na nezmyselné plošné testovanie a absolútne netransparentné – veď samotný vicepremiér tejto vlády Richard Sulík (SaS) sa podľa vlastných slov nevie dopátrať, kde a na aké účely minul štát miliardu eur z pandemickej rozpočtovej rezervy," doplnila hovorkyňa.

Eduard Heger
Neprehliadnite

Cieľom plánu obnovy je posunúť celý zdravotnícky systém, uviedol Heger

Premiér sa podľa Hlasu-SD nemusí báť ani ,,neustálych pokusov opozície rozbiť túto vládu". ,,Táto vláda sa rozbíja každý jeden deň sama. Za zničujúce spory medzi Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom či aktuálny kolaps strany Za ľudí platia predovšetkým ľudia na Slovensku, z ktorých táto vláda urobila rukojemníkov svojich neustálych hádok," dodala Medveď Macíková. Vládna koalícia by sa mala podľa strany čím skôr ospravedlniť slovenským občanom.

Smeráci sú znepokojení

 Vyhlásenia premiéra o najlepšej vláde, fungujúcom právnom štáte a čakajúcich skvelých časoch prijala opozičná strana Smer-SD podľa svojich vyjadrení s veľkým znepokojením.

,,Duševná zmätenosť je podľa všetkého nákazlivá, pretože žiadny súdny človek nemôže vysloviť takéto hodnotenie a perspektívu," uvádza sa v stanovisku, ktoré TASR poskytol vedúci tlačového oddelenia strany Ján Mažgút.

Strana poukazuje na to, že je to len pár dní odvtedy, keď vláda ,,rozbila" verejné financie, naplánovala obrovský deficit a prudké zvýšenie dlhu Slovenska bez akýchkoľvek východísk. Hovorí tiež o zneužívaní moci na likvidáciu opozície, nesúhlasí ani s tvrdeniami o funkčnej vládnej koalícii.