To, že premiér Eduard Heger (OĽANO) považuje napätie za „esenciu politiky", svedčí podľa mimoparlamentného Hlasu-SD o jeho neochote pozrieť sa „pravde do očí". TASR o tom informovala hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

„Slovensko, ak sa má nadýchnuť a vyjsť z pandemickej a ekonomickej krízy, nepotrebuje predsedu vlády, ktorý uteká pred realitou a snaží sa ju prikrášľovať, či doslova dezinterpretovať," uviedla s tým, že Heger v sobotu potvrdil, že je dôstojným pokračovateľom politiky Igora Matoviča (OĽANO) a „lož je jeho pracovnou metódou".

KK28 Brusel - Slovenský premiér Eduard Heger prichádza na stretnutie s predsedom Európskej rady Charlesom Michelom 27. apríla 2021 v Bruseli. Premiér Eduard Heger je na svojej prvej oficiálnej návšteve Brusela. FOTO TASR/AP
Slovakia's Prime Minister Eduard Heger arrives for a meeting with European Council President Charles Michel at the European Council meeting in Brussels, Tuesday, April 27, 2021. (Olivier Hoslet, Pool via AP)
Neprehliadnite

Heger označil konštatovanie, že plošné testovanie stálo takmer miliardy za nevídaný populizmus

Tvrdí, že koalícia čelí vnútorným konfliktom. Hlas-SD poukázal aj na to, že dvaja ministri neschválili plán obnovy a niektorí vládni poslanci nepodporia programové vyhlásenie vlády (PVV). „Konflikty vo vláde počas roka paralyzovali život krajiny a spôsobili zbytočné straty na životoch," doplnila. Dodala, že Hlas-SD považuje plošné testovanie za zbytočné plytvanie verejnými financiami, za ktoré nesie zodpovednosť aj súčasný predseda vlády.