Spor pokračuje ďalej

Š. Harabin sa proti disciplinárnemu trestu najprv bránil na Európskom súde pre ľudské práva v Štrasburgu, kde čiastočne uspel. Výsledkom bol verdikt, že o Harabinovej disciplinárke rozhodoval senát v nesprávnom zložení, čím boli porušené jeho práva.

Štrasburg sa nijakým spôsobom nevyjadroval k podstate sporu o ministerskú kontrolu a rozhodol, že slovenský ústavný súd by sa mal vecou opätovne zaoberať a rozhodnúť nanovo. To sa však nikdy nestalo.

Š. Harabin intenzívne využíval európsky judikát na verejné vyhlásenia, že sa stal obeťou „politickej šikany“ a v celej kauze je nevinný. Vo veci sa obrátil aj na Okresný súd Bratislava I, kde 21. januára tohto roka skutočne uspel.

Sudkyňa Denisa Cviková mu priznala náhradu za nevyplatenú mzdu z rokov 2011 a 2012 vo výške viac ako 47-tisíc eur a k tomu aj ročný úrok vo výške 9,5 percenta, čo spolu predstavuje približne 80-tisíc eur.

„Rozsudok už bol ministerstvu spravodlivosti doručený. Podali sme proti nemu odvolanie, preto ešte nenadobudol právoplatnosť a nie je ešte zverejnený a verejne dostupný,“ reaguje pre TREND hovorkyňa ministerstva spravodlivosti Zuzana Drobová.

Bez vysvetlenia

Keďže z

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa