Palestínski radikáli z Pásma Gazy sa zrejme snažia ostreľovať Ramonovo medzinárodné letisko na juhu krajiny, kam Izrael kvôli ostreľovaniu Tel Avivu odklonil lety z Ben Gurionovho letiska. Informovala o tom agentúra AFP aj spravodajský server The Times of Israel. Podľa neho sa najskôr palestínske hnutie Hamas snaží prinútiť Izrael, aby úplne uzavrel letovú prevádzku nad zemou.

WA 1 Lod - Jacob Simona stojí pri horiacom aute počas potýčok medzi arabskou komunitou a políciou v v národnostne zmiešanom, arabsko-židovskom meste Lod v utorok 11. mája 2021. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu vyhlásil v noci na stredu 12. mája výnimočný stav v meste Lod, ktoré je dejiskom násilností, výtržností a rabovania. Ide o vôbec prvé použitie tejto mimoriadnej právomoci nad arabskou komunitou v Izraeli od skončenia vojenskej správy nad izraelskými Arabmi v roku 1966. Nepokoje v meste
Neprehliadnite

Zo starých krívd vznikajú nové boje medzi Izraelčanmi a Palestínčanmi, uvádza BBC

Hnutie Hamas dnes uviedlo, že na druhé izraelské letisko vystrelilo „obrovskú raketu", a vyzvalo letecké spoločnosti, aby „pozastavili" všetky lety do Izraela. Raketa podľa izraelského serveru dopadla blízko mesta Eljat. Práve neďaleko neho sa Ramonovo letisko nachádza. Podľa serveru The Times of Israel ide zrejme o raketu, ktorá po vypálení z Pásma Gazy na Izrael dosiahla najväčšiu vzdialenosť - asi 250 kilometrov.

Izrael už kvôli ostreľovaniu odklonil lety z Ben Gurionovho letiska v blízkosti Tel Avivu na letisko na juhu krajiny, koncipovaného ako alternatíva v čase ozbrojených konfliktov. Letecké spoločnosti British Airways, Lufthansa, Iberia a Virgin Atlantic zrušili všetky lety do Tel Avivu, potom čo tak urobili Delta Air Lines a American Airlines. Agentúra AFP dnes napísala, že spoločnosti American Airlines a United Airlines zastavili lety do Izraela najmenej do 15. mája.