Hekeri získali dáta niektorých zákazníkov reťazca McDonald's v Južnej Kórei a na Taiwane. Odcudzili adresy a telefónne čísla, ale nie platobné údaje. Prevádzku reštaurácií útok nenarušil. Správu priniesol denník The Wall Street Journal (WSJ), hovorkyňa firmy neskôr uviedla, že spoločnosť upovedomí úrady a postihnutých klientov.

McDonald's je ďalšou veľkou spoločnosťou zasiahnutou kyberútokmi - tento týždeň sa hackeri zamerali už na vydavateľa hier Electronic Arts, od ktorého získali aj zdrojový kód pre hry ako FIFA 21, a v máji na počítačovú sieť potrubí na prepravu ropných produktov americkej spoločnosti Colonial Pipeline.

Podľa McDonald's sa únik údajov týka len malého množstva jej klientov. Firma zdôraznila, že do bezpečnosti na sieti silne investuje, a preto bola schopná neoprávnenú aktivitu rýchlo zistiť.

Neprehliadnite

Hackeri sú čoraz sofistikovanejší. Pri podvodoch využívajú aj sociálne inžinierstvo

,,Vykonali sme dôkladné vyšetrovanie a spolupracovali so skúsenými tretími stranami,“ uviedla firma. Dodala ale tiež, že unikli aj údaje o zamestnancoch, aj keď neoznámila v akých krajinách.

Počet závažných kybernetických útokov rastie. V Európe sa vlani zdvojnásobil, pretože pandémia zavrela ľudí doma a preniesla ich život na internet, uviedla Agentúra pre kybernetickú bezpečnosť Európskej únie (ENISA).