Generálny tajomník OSN António Guterres potvrdil, že agentúry OSN budú Slovensku aj naďalej pomáhať zvládať podporu pre ľudí utekajúcich pred ruskou agresiou. Uviedla to na sociálnej sieti prezidentka SR Zuzana Čaputová po stretnutí s Guterresom v New Yorku.

Generálny tajomník OSN Čaputovej počas vzájomného rokovania povedal, že „Slovensko má na pôde OSN vplyvný a rešpektovaný hlas". „Platí to nielen pri boji s klimatickou krízou, podpore pre Ukrajinu či solidarite s ukrajinskými odídencami, ale aj pri ďalších dôležitých otázkach," napísala prezidentka.

Všeobecná rozprava zasadnutia Valného zhromaždenia OSN, ktorá v týchto dňoch prebieha v New Yorku, je podľa prezidentky príležitosťou posilňovať partnerstvá a prehlbovať vzájomnú spoluprácu.

„S generálnym tajomníkom OSN Guterresom sme sa zhodli, že musíme urobiť, čo je v našich silách, na ochranu medzinárodného poriadku založeného na pravidlách a riešiť svetovú klimatickú krízu a potravinovú nedostatočnosť," napísala Čaputová na Twitteri.

Ďalšie dôležité správy

KK26 New York - Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová hovorí  na 77. Valnom zhromaždení OSN 20. septembra 2022 v New Yorku. FOTO TASR/AP
President of Slovakia Zuzana Caputova addresses the 77th session of the United Nations General Assembly, Tuesday, Sept. 20, 2022 at U.N. headquarters. (AP Photo/Mary Altaffer)
Neprehliadnite

Putinove výroky potvrdzujú, že Rusko mier nechráni, ale ohrozuje, uviedla Čaputová