Taliansky módny dom Gucci, ktorý spadá pod francúzsky Kering, začne v niektorých obchodoch v New Yorku, Los Angeles, Miami, Atlante a Las Vegas prijímať platby v niekoľkých kryptomenách. Informovala o tom agentúra Bloomberg. Zákazníci budú môcť platiť v desiatich kryptomenách. Gucci bude prijímať napríklad bitcoin, éter, dogecoin či shiba inu, uviedla spoločnosť vo vyhlásení.

Získanie klientov z kryptokumunity

Gucci sa tak pripája k módnemu návrhárovi Philippu Pleinovi, ktorého internetový obchod začal platby v kryptomenách prijímať vlani. Plein na konci apríla uviedol, že vďaka tomuto kroku získal množstvo nových klientov z radov kryptokomunity a že tento rok očakáva prudký nárast nákupov zaplatených kryptomenou.

Šéf Keringu François-Henri Pinault vo februári povedal, že Gucci a ďalšie módne domy ako Balenciaga majú inovačné tímy, ktoré skúmajú príležitosti súvisiace s metaverzom a webom3, verziami internetu, ktoré sa opierajú o technológiu blockchainu, kryptomeny a nezameniteľné tokeny (NFT).

Testujú a učia sa

„Sme v ranej fáze toho, čo môže ešte len nastať, nič nie je isté," povedal vtedy Pinault. Prístup spoločnosti Kering a jej značiek je skôr „testuj a uč sa", než „čakaj a uvidíš", dodal a pripomenul, že platby v kryptomenách majú „veľmi náročné" dopady v oblasti práva a daní.

Bloomberg napísala, že rozhodnutie prijať platby v kryptomenách ukazuje, ako sa luxusné značky snažia osloviť mladšie generácie spotrebiteľov tým, že vychádzajú v ústrety novým trendom. Niektoré značky napríklad vytvárajú oblečenie pre digitálne postavy.

Značka Gucci v prvom štvrťroku tohto roku generovala viac ako polovicu príjmov spoločnosti Kering.

Ďalšie dôležité správy

bitcoin
Neprehliadnite

Ťažiari fosílnych palív chcú ťažiť bitcoin. Má to byť ekologickejšia cesta