Exminister školstva a podpredseda strany Sloboda a Solidarita Branislav Gröhling tvrdí, že novely zákonov, ktoré do parlamentu predkladajú poslanci hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, ubližujú ľuďom a zabraňujú im žiť komfortným spôsobom. „Môžeme rozprávať o 500-eurovkách v rámci korupčného systému pri voľbách. Zatvorené obchody v nedeľu budú reálne znižovať príjmy ľuďom. Nerozumiem filozofii OĽaNO,“ uviedol Gröhling a dodal, že hnutie je čiernym Petrom politiky a slepou uličkou.

Dočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak v relácii RTVS Sobotné dialógy reagoval na Gröhlinga s tým, že slovenskej politike škodí, keď sa politici zaoberajú svojimi oponentmi. „Máme tu Richarda Sulíka, Igora Matoviča a Roberta Fica, ktorí sa neustále sporia,“ dodal šéf rezortu práce.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina) počas tlačovej konferencie po rokovaní vlády SR v Bratislave 5. decembra 2022. Vláda v pondelok schválila stabilizačné príspevky pre zdravotníkov vo výške 5000 eur. Opatrenie si má celkovo vyžiadať 200 miliónov eur. Zdravotníci sa musia zaviazať, že zostanú v nemocnici či záchranke pracovať tri roky. FOTO TASR - Dano Veselský
Neprehliadnite

Úradnícka vláda prezidentky by nezískala podporu parlamentu, tvrdí Krajniak