Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) chce, aby sa učitelia nad 50 rokov očkovali už v druhej vlne. Uviedol to vo videu zverejnenom na webe rezortu školstva.

„Pracujeme na tom, aby mohli byť čím najskôr zaočkovaní zamestnanci v školstve. Prioritne to budú zamestnanci a učiteľky v materských školách, na prvom stupni špeciálnych škôl a zamestnanci v špeciálnych výchovných zariadeniach," konkretizoval minister školstva. Ako dostať do druhej vlny očkovania učiteľov v kritickom veku nad 50 rokov, diskutuje s ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím (OĽaNO), dodal.

Na snímke minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling počas brífingu s novinármi po mimoriadnom 56. zasadnutí vlády SR 4. decemra 2020 v Bratislave. FOTO  TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

ZUŠ, CVČ a jazykové školy zostávajú do konca lockdownu zatvorené

Špecifické komunity s vysokým rizikom šírenia ochorenia Covid-19, napríklad učitelia, marginalizované rómske komunity, ľudia bez domova alebo azylanti, by mali byť zaočkovaní počas tretej fázy. Vyplýva to z národnej stratégie očkovania proti ochoreniu Covid-19.