Grécka polícia použila v sobotu slzotvorný plyn a vodné delo na rozohnanie ľudí, ktorí sa zhromaždili v centre hlavného mesta Atény na protest proti povinnému očkovaniu proti ochoreniu Covid-19. Informovala o tom tlačová agentúra Reuters.

Pred gréckym parlamentom sa už tretíkrát tento mesiac zišlo vyše 4-tisíc ľudí a vyjadrovali svoj nesúhlas s povinným očkovaním určitých zamestnancov, napríklad pracovníkov v zdravotníctve a opatrovateľských službách.

Policajný predstaviteľ, ktorý si neželal byť menovaný, uviedol, že niektorí protestujúci hádzali zápalné fľaše, čo políciu donútilo reagovať slzotvorným plynom. Zhromaždenie v stredu bolo tiež poznačené násilím.

KK26 Atény - Žena sa osviežuje vodou z fontány počas horúceho dňa 26. júna 2021 v Aténach. FOTO TASR/Ap
A woman cools herself with water from a fountain during a hot day at central Syntagma square, in Athens, Saturday, June 26, 2021. Temperatures are set to reach 43 degrees Celsius (109 degrees Fahrenheit) in parts of central Greece Saturday as the country braced for its first heatwave of the summer. (AP Photo/Yorgos Karahalis)
Neprehliadnite

Grécka vláda dá mladým zaočkovaným ľuďom odmenu 150 eur

Nedávne prieskumy verejnej mienky ukázali, že väčšina Grékov sa dá zaočkovať proti covidu, ktorý si v Grécku od vlaňajšieho začiatku pandémie vyžiadal 12 890 životov. Približne 45 percent z 11 miliónov obyvateľov krajiny je už úplne zaočkovaných.

Grécko nariadilo očkovanie pracovníkom zdravotníctva a opatrovateľských služieb, pretože počty prípadov nákazy rastú. Vláda vyzvala aj učiteľov, aby sa dali zaočkovať dostatočne včas pred septembrovým začiatkom školského roka. V sobotu bolo v Grécku hlásených takmer 2 500 prípadov nákazy koronavírusom, takže celkový počet infikovaných ľudí stúpol na 474 366, píše agentúra Reuters.