„Rozvrat verejných financií alebo grécka cesta Igora Matoviča.“ Takto prozaicky pomenoval svoj status poslanec SaS a predseda parlamentného výboru pre financie Marián Viskupič.

Údajne bude zle-nedobre

Ten na sociálnej sieti uviedol, že minister financií síce spozoroval, že už v tomto roku bude jeden a pol miliardy eur daňových príjmov a odvodov navyše, no zabudol sa pozrieť na predikcie inflácie. Preto bude s odstupom roka podľa Mariána Viskupiča „zle-nedobre na strane výdavkov“.

Doplnil, že Igor Matovič taktiež opomenul, že v tabuľke treba obe strany každý rok vynásobiť rovnakým koeficientom.

„Navyše zabudol, že inflačné príjmy predbiehajú inflačné výdavky, a že úloha dňa je nepúšťať sa do dodatočných trvalých výdavkov. Lebo ak niečo so sebou inflácia prináša, tak je to neistota a nevôľa obyvateľov. Igor Matovič, samozrejme, nepočúva nikoho, zobral kreditku a vyrazil na nákupy,“ komentuje situáciu Viskupič, ktorý pripomína, že financmajster priebežne sľubuje aj ďalšie darčeky.

Spomína napríklad zásadné zvýšenie platov v štátnej správe bez akejkoľvek formy šetrenia či redukcie byrokracie. „Nepozerá na inflačný rast všetkých výdavkov, ktorý sa už začína prejavovať,“ dopĺňa.

Kto bude platiť, pánové?

Podľa Viskupiča minister financií blúzni o perfektnom stave našich financií v čase, keď nám ratingové agentúry postupne menia výhľady zo stabilného na negatívny.

Z pohľadu Igora Matoviča údajne ratingovky nevidia reálny obraz Slovenska. „Ale žiadny obed nie je zadarmo. Blíži sa vrchný a na ústach mu vidieť vetu: Tak kto bude platiť, pánové,“ uzavrel.

Nepomôže ani atómovka

O tom, že bude mať naša štátna kasa na konci roka vážne problémy, píše aj samotná strana SaS.

Jej členovia sa obávajú, že sa situáciu nepodarí zachrániť ani „žiadnou, v noci prepočítanou, atómovkou“.

„Slovensko potrebuje po dlhých rokoch smeráckych vlád zodpovedné hospodárenie. Nie balíčky, darčeky a hranie sa na Ježiškov,“ uzavrela SaS.

Ďalšie dôležité správy

Matovič
Neprehliadnite

Matovič prelepený protifašistickou nálepkou mal dohru. Riešili porušenie disciplíny