Poradenská firma Willis Towers Watson (WTW) tvrdí , že zamestnanci vo väčšine krajín sa v roku 2022 zvýšenia platu dočkajú a svoje názor opiera o nasledovné tvrdenie: „Akvizičná ekonomika, dlhodobé úspory z rozličných foriem hybridnej práce, ako aj prekvitajúci trh práce, to všetko viedlo k predpovediam vyššieho nárastu miezd v roku 2022.“

Hlavným dôvodom je však podľa WTW to, že v dôsledku bohatého trhu práce a skutočnosti, že zamestnávatelia budú nútení svojich zamestnancov motivovať bez pomoci kancelárskeho prostredia. Tým najlepším teda budú musieť zaplatiť viac, aby si ich udržali.

WTW vo svojom prieskume uviedla, že vaše vyhliadky na zvýšenie platu závisia od toho, v ktorej časti sveta sa nachádzate.

Severná Amerika môže čakať najviac

Zďaleka najružovejšiu perspektívu zo všetkých platených zamestnancov majú tí, ktorí sa svojmu remeslu venujú v severnej Amerike.

Stredná Európa je na tom horšie

V regióne strednej a východnej Európy by však podľa WTW mali byť očakávania zamestnancov menej optimistické. Tu sa zvyšovanie platov nebude týkať všetkých krajín. V niektorých platy dokonca poklesnú. Presné rozdelenie krajín však spoločnosť neuvádza. 

Infographic: Can You Expect a Raise in 2022? | Statista You will find more infographics at Statista

Ďalšie dôležité správy