Členovia strany Zelení, koaličného partnera vládnucej Rakúskej ľudovej strany (ÖVP), nazvali generálnu tajomníčku strany ÖVP „neľudskou“ a „rasistickou“ pre jej vyjadrenia o tom, že Rakúsko trpí pre vysoký počet žiadostí o azyl, píše Euractiv.

„Tento rok už bolo celkovo podaných 16 000 žiadostí o azyl. Väčšina žiadateľov o azyl pochádza z Afganistanu a Sýrie. Rakúsko preto trpí druhou najvyššou záťažou na obyvateľa v EÚ, pokiaľ ide o žiadosti o azyl,“ napísala generálna tajomníčka Laura Sachslehnerová na Twitteri a v tlačovej správe z 5. júna.

EÚ by podľa nej nemala byť zaslepená nutnou susedskou pomocou Ukrajine a otvárať hranice pre všetkých migrantov. „Treba rozlišovať medzi tými, ktorí boli vysídlení v dôsledku vojny na Ukrajine, a všetkými ostatnými migrantmi, z ktorých väčšina prišla do Rakúska z ekonomických dôvodov,“ pokračovala Sachslehnerová.

Ewa Ernst-Dziedzicová, hovorkyňa pre zahraničnú politiku strany Zelení, sa na Twitteri v reakcii na príspevok generálnej tajomníčky vyjadrila, že Rakúska ľudová strana sa otvorene zapája do rasistických polemík.

Lukas Gahleitner-Gertz z rakúskej organizácie pre azylovú koordináciu sa pre denník Der Standard vyjadril, že zatiaľ čo počet žiadostí je veľmi vysoký, v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi je hlavne z dôvodu pandémie stále nízky.

Ďalšie dôležité správy

Kyiv,,Ukraine,-,03,23,2022:,Ukrainian,Soldier,Of,Territorial
Neprehliadnite

Nedostatok potravín Európskej únii nehrozí. Hladová migračná kríza áno