Informovala o tom televízia Markíza vo svojej večernej spravodajskej relácií. Prokuratúra podala voči rozsudku Okresného súdu Bratislava I pred pár dňami odvolanie, potvrdila N hovorkyňa Andrea Predajňová.

O spore medzi Š. Harabinom a Generálnou prokuratúrou bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave. Či sa voči verdiktu okresnej sudkyne Zuzany Hlistovej odvolal aj Š. Harabin, nie je zatiaľ isté. Rozhodne sa, keď si rozsudok prečíta, no ešte ho nedostal.

„Počkám si na doručenie, rovnako ako si počkám na zverejnenie nahrávky toho telefonátu,“ povedal Š. Harabin s tým, že ak nahrávku prokuratúra verejne pustí, tak potom 150-tisíc eur zaplatí generálnemu prokurátorovi Jaromírovi Čižnárovi.

Prokuratúra má Š. Harabinovi platiť odškodnenie za nesprávny úradný postup. V prípade sudcu Najvyššieho súdu vraj pochybila aj tým, že bývalý šéf prokurátorov Dobroslav Trnka potvrdil novinárom existenciu prepisu telefonátu medzi Š. Harabinom a drogovým dílerom Bakim Sadikim.

Ten si momentálne odpykáva 22-ročný trest za pašovanie drog. Dôvody odvolania prokuratúra nespresnila. Mala by však v nich namietať aj výšku odškodnenia. Čo bolo určujúce pre rozhodnutie o výške odškodnenia, nie je jasné.

Sudkyňa Z. Hlistová cez hovorcu súdu odkázala, že rozsudok po jeho vyhlásení aj stručne odôvodnila. „Úplné odôvodnenie sa bude nachádzať v písomnom vyhotovení rozsudku,“ uviedla.