Prečítajte si najdôležitejšie udalosti 22. decembra.

Gastroprevádzky sa otvoria

Riešenie problémov gastrosektora s vládou Eduarda Hegera sa dočkalo kompromisu. Ako informovala líderka strany Za ľudí Veronika Remišová, prevádzky sa otvoria už 3. januára v režime OP (očkovaný, prekonavší). Podľa nej lockdown nič nevyrieši a len posúva problémy.

Služby gastroprevádzok sú v súčasnosti omnoho náročnejšie, o ziskovosti sa hovoriť nedá.
Zdroj: TASR

Ako dodal Andrej Doležal, ministerstvo bude pracovať na zvýšení pomoci tak, aby bola nad úrovňou 10 percent fixných nákladov. Minister vyzdvihol, že vláda prijala aj jeho návrh na odloženie splatnosti odvodov na sociálne poistenie. Okrem decembra sa splatnosť bude odkladať aj za január 2022.

Gastrosektor získal aj podporu výrobcov potravín zo Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) a Potravinárskej komory Slovenska, ktorí vyzvali vládu, aby gastrosektor nediskriminovali.

„Na jednej strane gastrosektor a s ním aj jeho dodávatelia počúvajú, že gastroprevádzky musia byť zatvorené z epidemických dôvodov. Na druhej strane vo všetkých okolitých krajinách gastro funguje len s minimálnymi obmedzeniami,“ kritizoval podpredseda SPPK Marián Šolty.

Na snímke podpredsedníčka vlády SR a  a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí) počas brífingu pred 48. rokovaním vlády SR 22. decembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Gastroprevádzky sa otvoria, Hegerova vláda sa dohodla. Lockdown podľa Remišovej nič nevyrieši