Americký predajca videohier GameStop sa rozhodol, že na burze predá svoje akcie až za jednu miliardu dolárov. Chce tak maximálne využiť situáciu spojenú s tým, že cena akcií pod vplyvom užívateľov sociálnej siete Reddit od začiatku roka stúpla o bezmála tisíc percent. Spoločnosť oznámila, že predá 3,5 milióna akcií a získané peniaze použije na prechod k internetovému obchodu. Túto zmenu riadi miliardár a jeden z hlavných akcionárov firmy Ryan Cohen.

Akcie spoločnosti GameStop, reťazce kín AMC Entertainment a ďalších podnikov si v januári pripísali stovky percent. Drobní investori, ktorí sa zjednotili cez sociálnu sieť Reddit, sa vtedy stretli so skúsenými manažérmi hedgeových fondov disponujúcimi miliardami dolárov, ktorí špekulovali s poklesom cien akcií.

GameStop Stock
Neprehliadnite

GameStop opäť prudko posilnil, prekvapil aj užívateľov Redditu

AMC či aerolinky American Airlines už rast cien svojich akcií využili a niektoré predali, aby tak financovali zotavenie z dôsledkov pandémie koronavírusu. GameStop v januári uviedol, že plánuje predať akcie za 100 miliónov dolárov. Nepodarilo sa mu splniť všetky podmienky, tak teraz pôvodný program nahrádza ešte väčším.

Trh očakáva, že R. Cohen, spoluzakladateľ internetového predajcu potrieb pre domácich miláčikov Chew, spoločnosť GameStop posilní, a tá bude pod jeho bude konkurovať  internetovým predajcom ako sú Target, Walmart alebo Amazon. Analytici spoločnosti Jefferies minulý mesiac zvýšili cieľovú cenu pre akcie GamesStop na 175 z pôvodnych 15 dolárov. Tento krok zdôvodnili prechodom spoločnosti k internetovému predaju.