Francúzsky výrobca pneumatík Michelin predal svoje aktivity v Rusku. Kupujúcim je Power International Tyres, distribútor pneumatík v krajine. Firma to uviedla v piatkovom oznámení.

Podrobnosti o predajnej cene podnik nezverejnil. Michelin predal svoju spoločnosť Russia Tire Manufacturing Company a Camso CIS. Dohoda, ktorú schválili miestne úrady, zachová 250 pracovných miest, predovšetkým v jedinom ruskom závode Michelinu v Davydove, ktorý zamestnáva 750 ľudí, uviedla firma.

Závod Davydovo neďaleko Moskvy ročne vyrába až dva milióny pneumatík, najmä pre osobné automobily pre ruský trh a tiež niektoré severoeurópske trhy. Michelin uviedol, že nie je možné, aby bol každý zamestnanec prevedený do Power International Tyres.

Francúzska spoločnosť pôsobí v Rusku od roku 1997 a stala sa prvou medzinárodnou spoločnosťou na výrobu pneumatík, ktorá tu v roku 2004 otvorila svoj vlastný výrobný závod, uviedla agentúra Reuters. Vlani firma oznámila, že pozastavuje činnosť v Rusku a vývoz do krajiny kvôli problémom v dodávateľskom reťazci po vojenskej invázii Moskvy na Ukrajinu.

Po oznámení Michelin uviedol, že predaj v Rusku predstavoval dve percentá predaja celej skupiny a jedno percento jej celosvetovej produkcie pneumatík pre automobily.

Ďalšie dôležité správy

Firma Konštrukta-TireTech spojila sily s nemeckou spoločnosťou Karl Eugen Fischer.
Neprehliadnite

Trenčiansku firmu Konštrukta-TireTech prevzal nemecký konkurent, otvorí jej nové trhy