Regionálne noviny Paris-Normandie informovali, že požiarnikov zavolali 50 minút po polnoci a o tretej ráno už bol zásah ukončený. Nasadených bolo 80 požiarnikov a prišlo taktiež 40 policajtov.

Horieť začalo v suteréne baru Le Cuba Libre, ktorý bol zarezervovaný na súkromnú oslavu narodenín. Na mieste bolo asi 20 ľudí a podľa najnovších správ jeden z účastníkov zakopol s tortou, na ktorej boli zapálené sviečky. Od nich sa chytila podlaha, záclony a nakoniec aj strop, ktorý bol obložený vysoko horľavou protihlukovou izoláciou. Rýchlo sa vytvoril hustý dym, ktorým sa zrejme prítomní otrávili.

Svedkovia, ktorí miesto poznajú, suterén popísali ako veľmi tesný priestor, do ktorého vedie iba úzke schodisko, takže ľudí dole uväznili plamene. Obete sú vo veku od 18 do 25 rokov a pre ich príbuzných bude otvorené poradenské stredisko. Polícia predviedla na výsluch 11 osôb, ktoré boli v čase požiaru na mieste.

Y. Robert udalosť označil za „najväčšiu katastrofu“ nielen pre mesto Rouen, ale aj pre celú oblasť Seine-Maritime. „Bol to obyčajný narodeninový večierok, ktorý skončil tragicky,“ povedal. Minister vnútra Bernard Cazeneuve vo vyhlásení informoval, že príčiny požiaru sa ešte vyšetrujú. Ocenil taktiež rýchlosť, s akou bol požiar zvládnutý.

Podľa miestnych novín mal podnik povolenie na prevádzku do druhej rána a poskytoval svoje priestory v noci z piatka na sobotu pravidelne na súkromné oslavy.

Polícia poprela pôvodné špekulácie, že na mieste nastal výbuch. Rouenský prokurátor povedal, že hluk, ktorý počuli obyvatelia štvrte, spôsobilo teplo z plameňov. Teplo následne vyrazilo okná reštaurácie.

Nešťastie vyvolalo v krajine, v ktorej sa nedávno odohralo viacero teroristických útokov, obavy z nového násilia. Neďaleko Rouenu pred dvoma týždňami zavraždili islamistickí extrémisti kňaza.