Podľa AFP ide o najnižší denný počet obetí od 17. marca. Celkovo tak vo Francúzsku - v nemocniciach a opatrovateľských domovoch - podľahlo ochoreniu COVID-19, ktoré je spôsobované novým koronavírusom SARS-CoV-2, 26 380 ľudí, uviedla AFP s odvolaním sa na ministerstvo zdravotníctva.

Pracovníci z virologického inštitútu, ktorý sa nachádza vo Wu-chane, bývalom epicentre celosvetovej pandémie koronavírusu.
Neprehliadnite

Z Wu-chanu hlásia po vyše mesiaci prvý prípad nového koronavírusu

Francúzsko začne od 11. mája uvoľňovať karanténne opatrenia prijaté v dôsledku pandémie. Ako informoval vo štvrtok premiér Édouard Philippe, že tento proces bude prebiehať pomalšie v tzv. červených zónach, ktoré sú sústredené na severe a východe krajiny a zahŕňajú Île-de-France (región Paríža), Hauts-de-France, Grand Est a Bourgogne-Franche-Comté. Patrí k nim aj zámorské územie Mayotte ležiace neďaleko Madagaskaru v Indickom oceáne.

V ostatných častiach krajiny, označených za zelené zóny, by sa mohli podľa od začiatku júna znovu otvárať stredné školy, kaviarne a reštaurácie za predpokladu, že tam nedôjde k výraznému nárastu počtu infikovaných osôb.