Francúzska vláda si vo štvrtok predvolala ruského veľvyslanca v Paríži po tom, čo jeho ambasáda zverejnila na Twitteri fotografiu s tvrdením, že snímka zachytáva „filmový pľac" Ukrajincov, kde hrajú zavraždených civilistov v meste Buča.

Odporné a provokačné

„Rozhodol som zareagovať na odporné a provokačné vyjadrenia ruskej ambasády vo Francúzsku týkajúce sa zverstiev v Buči a predvolal som si ruského veľvyslanca," napísal v tweete francúzsky minister zahraničných vecí Jean-Yves Le Drian.

Drastické zábery z Buče, mesta neďaleko Kyjeva, pobúrili a rozhnevali svet, pripomína tlačová agentúra AFP.

Objavili mnoho tiel civilistov

Ukrajinskí predstavitelia oznámili, že minulý víkend bolo po stiahnutí ruských síl z oblasti Kyjeva objavených v Buči a ďalších okolitých mestách mnoho tiel civilistov, z ktorých niektorí mali ruky zviazané za chrbtom.

Otrasné zábery označil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj za „vojnové zločiny".

Ďalšie dôležité správy

Na snímke uprostred ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas návštevy mesta Buča v Kyjevskej oblasti, v ktorom sa po minulotýždňovom odchode ruských jednotiek - podľa správ ukrajinských činiteľov - našli telá približne 340 civilistov v pondelok 4. apríla 2022.
Neprehliadnite

Mestá Irpiň a Buča sú podľa Zelenského zničené, tisícky zločinov sa údajne stali aj pri Kyjeve

Muž sa pozerá na vraky ruských vojenských vozidiel na ceste v meste Buča na západ od Kyjeva počas šiesteho dňa ruskej invázie na Ukrajine v utorok 1. marca 2022.
Neprehliadnite

Rusko žiada zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN, dôvodom sú zločiny v meste Buča