Francúzsko si v utorok pripomína Deň dobytia Bastily. Tradičnú vojenskú prehliadku na parížskej ulici Champs-Élysées (Elyzejské polia) tento rok v dôsledku koronavírusovej pandémie nahradí menšia slávnosť na námestí Place de la Concorde, píše agentúra DPA.

Minulý rok sa na dvojhodinovej vojenskej prehliadke zúčastnilo 4000 vojakov. Tento rok sa ich počet znížil na 2195, pričom slávnosť by mala trvať hodinu. Nezabudne sa pritom ani na pandémiu, pri ktorej prišlo vo Francúzsku o život 30 000 ľudí.

KK29 Choisy-le-Roi - Protestujúci zamestnanci Reanultu stoja pred závodom vo francúuskom Choisy-le-Roi 29. mája 2020. Francúzska automobilka Renault oznámila, že začala rokovania s odbormi o reštrukturalizácii niektorých francúzskych závodov a zatvorení ďalších, pričom potvrdila zrušenie takmer 15.000 pracovných miest vo svete. Z nich necelú tretinu plánuje zrušiť na domácom trhu. Zatváranie závodov a prepúšťanie je súčasťou trojročného plánu reštrukturalizácie, v rámci ktorého chce automobilka
Neprehliadnite

Francúzska ekonomika by sa mala v druhej polovici 2020 odraziť prudko nahor

Hosťami francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona budú ministri zdravotníctva Rakúska, Nemecka, Luxemburska a Švajčiarska - krajín, ktoré počas vrcholu pandémie prijali dokopy 161 pacientov z preplnených nemocníc na východe Francúzska.

Koniec slávnosti bude venovaný lekárom a zdravotníckemu personálu. Po jej konci Macron vystúpi v televíznom prejave, v ktorom by mal predstaviť plány pre posledné dva roky svojho mandátu. Centristický prezident sľúbil po pandémii „novú cestu" a vymenil niektorých členov svojej vlády. Obyvatelia a návštevníci Paríža budú neskôr v utorok môcť sledovať tradičné ohňostroje. Niektoré oblasti, z ktorých ich ľudia bežne sledovali, však budú pre verejnosť uzavreté.